FOTBAL, LIGA 3

Victoria Carei a pierdut meciul de vineri/sâmbătă

CSM Victoria Carei a jucat vineri şi sâmbătă pentru etapa a 4-a din eşalonul al treilea. Băieţii antrenaţi de Marius Botan s-au deplasat pe stadionul Clujeana din Cluj-Napoca pentru juca contra celor de la Sănătatea.

Meciul a fost întrerupt vineri în minutul 59 din cauza condiţiilor meteo nefavorabile. În acel minut, careienii conduceau cu scorul de 1-0 prin golul marcat de Tudor Moldovan în minutul 29.

Meciul a fost reluat sâmbătă, de la ora 10.00. Careienii nu au reuşit să ţină de scor şi s-au întors fără punct din deplasare. Claudiu Mihale şi-a dat rapid un autogol, după care, în minutul 79, Andrei Ceaca marcat golul victoriei pentru Sănătatea Cluj.

Victoria Carei: Fila – Ciul, Bîrle, Mihale, Vajda, Popovici, Hosu, Barth, Moldovan, Marina, B. Nyilvan. Rezerve: Bence, Negreanu, Kis, Baior, Horvath, Kinczel, Batin. Antrenor: Marius Botan.

Pentru careieni urmează meciul de pe teren propriu cu Minaur Baia Mare, programat sâmbătă, 23 septembrie, de la ora 17:00.