FOTBAL, LIGA 3

Victoria Carei câștigă cu Olimpia MCMXXI

Sâmbătă , 2 decembrie 2023, stadionul Victoria din Carei a găzduit meciul dintre Victoria și Olimpia MCMXXI Satu Mare, din ultima etapă a sezonului de toamnă din Liga a 3-a, Seria a 10-a.

După o primă repriză fără goluri, Tudor Moldovan a deschis scorul pentru Victoria imediat după startul reprizei secunde. Cu zece minute mai târziu, Olimpia a reușit să egaleze după un corner, prin Feier.

În minutul 69, Olimpia a preluat conducerea, Zbona marcând, după o pasă a lui Feier. Cu toate acestea careienii au revenit rapid în joc, iar Vajda Roland a restabilit egalitatea la 2-2.

Victoria a preluat din nou controlul asupra meciului în minutele finale. În minutul 80, portarul Fila a executat o lovitură liberă lungă, iar Denis Baior a prelungit cu capul pentru Hosu, care a marcat și a adus scorul la 3-2. Doar trei minute mai târziu, același Hosu a înscris din nou, stabilind scorul final la 4-2.