FOTBAL, LIGA 3

Înfrângere usturătoare pentru Olimpia MCMXXI! Multe goluri și la Carei

Etapa a 9-a din eșalonul al treilea s-a încheiat sâmbătă cu două meciuri în care au fost implicate echipe sătmărene.

Olimpia MCMXXI Satu Mare a jucat în deplasare pe terenul celor de la Crișul Sântandrei. Din păcate, sătmărenii l-au prins pe Ioan Hora într-o zi bună, reușind să marcheze câteva goluri. Crișul Sântandrei s-a impus cu scorul de 7-1.

Olimpia MCMXXI: Siwiek – C. Ștef, R. Ștef (cpt.), Feher, Aidibe, Palinceac, Duca, Caba, Bonea, Bicknell, Emeriau. Rezerve: Șugar, Lazăr, Feier, Zbona, Batin, Cătuna, Anton, Bodea, Panin. Antrenor: Cristian Popa.

CSM Victoria Carei a jucat pe teren propriu contra celor de la CSM Sighetu Marmației. A fost un meci cu multe goluri. Oaspeții aveau 2-0 după doar 18 minute, însă careienii au reușit apoi să reducă din handicap. În minutul 86, Careiul a egalat la 3 dintr-un penalty. În minutul 90+1, Sighetu Marmației a înscris pentru 4-3, stabilind scorul final.

Mai multe informații despre meciuri AICI.

4. Sighetu Marmaţiei 9 4 2 3 16-15 14
5. Minerul Ocna Dej 9 2 4 3 15-11 10
6. Sănătatea Cluj 9 3 1 5 10-13 10
7. CSM Victoria Carei 9 3 1 5 12-19 10
8. Olimpia MCMXXI SM 9 2 3 4 12-21 9
9. Crişul Sântandrei 9 3 1 5 14-11 10
10. Minaur Baia Mare 9 2 1 6 11-19 7